CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

logo The WAND

Wszystkie zabiegi są całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia komputerowego THE WAND .

Wykonujemy następujące zabiegi chirurgiczne: 

  • Chirurgiczne usuwanie ósemek; usuwanie zębów mądrości
  • Ekstrakcja jako profilaktyka przed implantacyjna - ekstrakcja zęba, usunięcie, pot. wyrwanie zęba jest to zabieg chirurgiczny polegający na  usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Jeżeli chcieliby państwo po usunięciu zęba uzupełnić brak implantem, bardzo ważne jest, aby w trakcie ekstrakcji nie uszkodzi kości wokół korzenia usuwanego zęba. Po ok. 6-8 tygodniach w zębodole zacznie powstawać kość, w którą będzie można wszczepić implant. W przeciwnym wypadku dojdzie do zaniku kości i wszczepienie implantu będzie możliwe tylko po wykonaniu dodatkowego zabiegu rekonstrukcji (augmentacji) kości.
    W większości przypadków możliwa jest implantacja natychmiastowa , czyli wszczepienie implantu w zębodół zaraz po usunięciu zęba na tej samej wizycie.
  • Gingiwoplastyka (plastyka dziąseł) - specjalistyczny zabieg chirurgiczny mający na celu odtworzenie estetycznego kształtu dziąseł (chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej). Gingiwoplastyka stosowana jest m. in. w przerostowych stanach zapalnych dziąseł np. towarzyszących parodontozie z równoczesnym zanikiem kości wyrostka zębodołowego lub spowodowanych stosowaniem leków (np. w padaczce).

  • Gingiwektomia - specjalistyczny zabieg chirurgiczny polegający na zmniejszeniu masy dziąsła dla potrzeb protetycznych lub implantologicznych.

  • Plastyka wyrostka zębodołowego (alveoplastka) - chirurgiczne wygładzenie kości, wykonywane na jednej wizycie, bezpośrednio po usunięciu zęba w przypadku gdy, ostre krawędzie kości mogłyby drażnić gojące się dziąsła. Alveoplastyce poddaje się także wyrostek przed założeniem protezy, gdy jego anatomia uniemożliwia noszenie protezy.

Umów się na wizytę