Odbudowa zębów bocznych. Korony na implantach, nakłady, wybielanie.

Aktywny zawodowo pacjent z rozległymi brakami zębów trzonowych i przedtrzonowych oraz niekosmetycznym wyglądem pozostałych zębów zgłosił się do naszego gabinetu na leczenie. Priorytetem dla niego był nieskrępowany uśmiech w kontaktach z klientami.

braki boczne zębów

 U pacjenta zaplanowano wszczepienie implantów w miejscach brakujących zębów, oraz nakłady i korony na pozostałych trzonowcach i przedtrzonowcach.

zęby przed leczeniem

 Na zdjęciach widoczne braki zębów bocznych w żuchwie...

żuchwa braki zębów

 .. i szczęce pacjenta

braki zębów w szczęce

 Zaplanowano wszczepienie 3 implantów Ankylos z jednoczesnym podniesieniem dna zatoki szczękowej (sinus lift) i pojedynczy implant w żuchwie po stronie lewej oraz ...

boczne braki zębów

 .. 2 implanty w żuchwie po stronie prawej.

braki trzonowców

 6 tygodni wszczepieniu zaplanowanych implantów pacjentowi założono śruby gojące (gingiva former). W między czasie poddano pacjenta zabiegowi wybielania zębów.

wybielanie

 Na kolejnej wizycie dobrano odpowiedniej długości łączniki, aby uzyskać optymalny, estetyczny efekt końcowy.

łączniki próbne

łączniki próbne

 Po dobraniu łączników i pobraniu wycisków z transferami do przenoszenia pozycji implantów na model gipsowy, laboratorium dentystyczne opracowało ostateczne łączniki tytanowe. Zdjęcia przedstawiają przymiarkę takich łączników.

Przymiarka łączników tytanowych

łączniki tytanowe Ankylos Balance Posterior

  Ostateczne korony i most na implantach przed zacementowaniem w ustach pacjenta.

 korony i most na implantach

korony porcelanowe na implantach

korona na modelu gipsowym

 Widok koron, mostów i nakładów po zacementowaniu w żuchwie ...

rekonstrukacja zebów w żuchwie

 .. oraz w szczęce pacjenta.

rekonstrukcja zębów szczęki

 Efekt końcowy.

rekonstrukcja zębów
 W trakcie leczenia wykonano następujące zabiegi: podniesienie dna zatoki szczękowej, wszczepienie implantów, wybielanie, odsłonięcie implantów i założenie śrub gojących, dobór koloru koron, dobór łączników, przymiarka łączników tytanowych, chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej, przymiarka koron porcelanowych i nakładów, zacementowanie koron i nakładów - oddanie ostatecznej pracy.
Leczenie chirurgiczne i protetyka: lek. dent. spec. stom. ogól., implantolog Beata Lipko-Leśniewska i Studio Ceramic Poznań