Profesjonalne wybielanie zębów

Procedura wybielania dotyczy tylko naturalnych zębów. NIE wybiela i NIE uszkadza koron, mostów i wypełnień. Możliwe, że po wybieleniu, będą musieli Państwo na nowo wykonać niektóre prace dentystyczne, aby pasowały do wybielonych zębów.

Profesjonalne wybielanie zębów


wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie
Przed zabiegiem pacjent ma dokładnie oczyszczone zęby. Higienistka lub dentysta światłoutwardzalnym żelem pokrywa dziąsła dla ochrony. Preparatem  wybielającym zawierającym hydroksyapatyt HAp, pokrywa zęby pacjenta na 12 minut. Następnie zęby naświetlane są lampą LED specjalnym niebieskim światłem. Na jeden zabieg składają się trzy do sześciu faz nakładania preparatu. Za każdym razem higienistka / dentysta usuwa warstwę preparatu i nakłada nową. Zabieg trwa ok. 2,5 godz.  

Wybielanie nakładkowe do użytku w domu
Aby rozpocząć procedurę wybielania zębów, należy przyjść do gabinetu w celu wykonania indywidualnych szyn (nakładek do wybielania). Wraz z nakładkami otrzymają państwo preparat do wybielania w domu.

Czasami zęby lub dziąsła są wrażliwe na działanie żelu. W przypadku wzmożonej wrażliwości należy zredukować czas lub częstotliwość wybielania, aż nadwrażliwość ustąpi. W przypadku wysokiej wrażliwości otrzymają Państwo procedury jej obniżenia przed wybielaniem.

Pasta wybielająca do zębów
Aby przedłużyć efekt wybielonych zębów polecamy specjalną pastę. Pasta zawiera składniki znoszące nadwrażliwość, fluor działający przeciwpróchniczo oraz Xylitol działający antybakteryjnie. 

NIE używać w trakcie ciąży i karmienia. NIE palić, NIE jeść i NIE pić w trakcie wybielania i przez 2 godziny po wybielaniu.